Bitcoin Owijanie: 4 wielkie rzeczy, które wydarzyły się w tym tygodniu

W tym tygodniu rozpoczął się około 10 350 dolarów i zanotował wzrost o 13,5%, a obecnie handluje około 11 500 dolarów, utrzymując „prawdziwy“ wolumen na stabilnym poziomie około 2 miliardów dolarów.

Jednakże, były znacznie bardziej ekscytujące rzeczy niż cena, która wydarzyła się na rynku bitcoinów w tym tygodniu.

Na początek, strategie JPMorgan ujawniły, że podczas gdy starsi inwestorzy wybierają złoto, młodsi wolą bitcoin. Ponadto, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, zarówno ETF-y złota jak i Bitcoinów widziały silny napływ zarówno starszych jak i młodszych inwestorów, którzy widzieli argumenty za „alternatywną“ walutą.

Inwestorzy instytucjonalni wracają
Na rynek weszli nie tylko inwestorzy detaliczni, ale także inwestorzy instytucjonalni. Po długim czasie, Bakkt w końcu osiągnął postęp i ustanowił nowe rekordy dwa razy z rzędu, które zaćmiły poprzedni ATH.

„Aktywność handlowa na Bakkt eksplodowała po tym, jak Bitcoin Code przekroczył ponownie 10.000 dolarów. Zarówno otwarte zainteresowanie, jak i wolumen zanotowały w zeszłym tygodniu nowe, wszechobecne rekordy“, zauważyła norweska firma Arcane Research, zajmująca się analizą kryptokurwalutową.

W pierwszej połowie lipca wolumen obrotu na giełdzie wspieranej przez ICE pozostał na poziomie około 30 mln dolarów, który od tego czasu wzrósł do 80 mln dolarów w sierpniu. Otwarte zainteresowanie kontraktami Bakkt odnotowało jeszcze gwałtowniejszy wzrost o 575% w porównaniu z poziomem z połowy lipca.

Kontrakty Bakkt Bitcion Futures

Podobnie, wolumen na CME wzrósł z około 100 milionów dolarów do ponad 650 milionów dolarów. OI na kontraktach bitcoin CME w międzyczasie powoli zmierza do 1 mld dolarów, z 120% skok od zeszłego miesiąca, jak na Skew.

San Francisco oparte krypto wymiany Coinbase, który został nagrywania obrotu między 30 do 100 milionów dolarów do 27 lipca dzień Bitcoin złamał kluczowe poziomy 10.000 dolarów i 10.500 dolarów, teraz zrobił swoją drogę do 275 milionów dolarów.

Wybuchowe raporty Q2
W drugim kwartale firma BTC wydobyła tylko tyle, że wydobyła całą kopalnię BTC, ponieważ jej przychody z bitcoinu wyniosły 875 mln USD, co oznacza wzrost o 600% w skali roku i stanowi dużą część przychodów firmy, które wyniosły 1,92 mld USD.

Ciekawostką jest fakt, że duża część tych przychodów to przychody BTC dla klientów, ponieważ przy każdej sprzedaży od użytkowników pobierana jest tylko „niewielka marża“. Firma zanotowała 17 milionów dolarów zysku brutto, mniej niż 3% całkowitego zysku brutto, z handlu Bitcoin w ubiegłym kwartale.

Kolejny byczy raport za II kwartał pochodzi z raportu Genesis Lending, w którym odnotowano 2,3 mld dolarów pożyczek, co jest nowym rekordem w historii firmy.

„Kredyty BTC wzrosły w wyniku spłaszczonej krzywej kontraktów terminowych, zachęcając inwestorów do długiej bazy, pożyczając BTC, sprzedając ją na rynku spot, podczas gdy kupując krótkoterminowe kontrakty terminowe“, zauważył Jack Purdy z Messari.

Wraz z coraz większą instytucjonalizacją crypto, główni brokerzy, tacy jak Genesis, mają do odegrania „kluczową“ rolę, dostarczając pełen zestaw produktów, podobnie jak w tradycyjnym świecie finansowym.

Bitcoin jest wyborem

Wolfe Research napisał analizę techniczną największego zasobu cyfrowego zatytułowaną „Bitcoin – Więcej niż tylko trochę“, gdzie mówi o konfiguracji wykresów Bitcoin wyglądającej „całkiem nieźle“. Nie tylko przewyższa on średnie kroczące, ale także ma „pozytywne odczyty pędu we wszystkich okresach“.

Jak wynika z badań, pierwszym rozsądnym celem dla BTC jest 13.850 dolarów od czerwca 2019 i oczekuje się, że w tym cyklu osiągnie nowy, wszechobecny haj.

Jak już informowaliśmy, spółka MicroStrategy, notowana na giełdzie, w II kwartale 2020 r. ogłosiła również, że dywersyfikuje swoje zasoby gotówkowe, włączając w to Bitcoin. Film ten został nakręcony w poszukiwaniu rentowności spółki, ponieważ oczekuje ona, że zyski z obligacji rządowych na całym świecie okażą się ujemne dzięki drukowi pieniędzy przez banki centralne.

The Fed Tailwind
Największą siłą napędową wszystkich byków na rynkach będzie nadal pchać je wyżej, ponieważ już teraz jest w drodze kolejny bodziec fiskalny, który byłby zmianą trendu, ponieważ „nikt nie spodziewa się tego pomimo negatywnych nagłówków“, powiedział ekonomista i handlowiec Alex Kruger.

Co więcej, oczekuje się, że Rezerwa Federalna USA będzie się również trudniej zobowiązać do szybkiego wzrostu inflacji, dopóki nie osiągnie ona co najmniej 2%. Rynki już stawiają na wyższą inflację, widoczną w spadającym dolarze, gwałtownym wzroście cen złota, a ludzie patrzą na bitcoin jako na alternatywną walutę.
Taki przypadek byłby „szeroko byczy“ dla alternatywnych klas aktywów, powiedział Ed Yardeni, szef Yardeni Research.

„To jest scenariusz, na który Bitcoiners czekali“, powiedział przedsiębiorca Scott Melker.